Rusça Kursu
Rusya Hakkında
Site İçi Arama
Online Rusça Testi
Bagdat Caddesi Subesi

Zümrüt Apt. No:386 Saskinbakkal
Telefon:  (0 216) 368 03 09 - 368 07 03
Faks:  (0 216) 368 05 99
E-posta Adresi:  cadde@dunyadillerimerkezi.com

Kadiköy Merkez

Mühürdar Caddesi Akmar Çarsisi
No: 70 Kat: 3 Kadiköy - ISTANBUL
Telefon:  (0 216) 330 12 17 - 330 12 19
Faks:  (0 216) 330 12 61
Internet Adresi:  www.dunyadillerimerkezi.com
E-posta Adresi:  info@dunyadillerimerkezi.com

Atasehir Subesi

Atatürk Mah. Girne Cad. No:9
Atasehir - ISTANBUL
Telefon:  (0 216) 548 14 10 - 548 14 11
Faks:  (0 216) 548 14 12
E-posta Adresi:  atasehir@dunyadillerimerkezi.com

Rusya’ da Rusça Dil Egitimi

Rusyada Rusça Dil Kursu

DDM’ Rusya’ nin önde gelen Rusça dil okullari ile partner olarak hizmet sunmaktadir. 10 yildir bir çok ögrencisini Rusya da dil egitimine gönderen Dünya Dilleri Merkezi Rusça diline hakim olarak ülkesine dönen ögrenciler yetistirmenin verdigi güven ile yoluna devam etmektedir.

Rusça dilinde oldugu gibi diger farkli dil ve kültürleri daha yakindan tanimalari açisindan Dünya Dilleri Merkezi ögrencilerine ücretsiz yurtdisi egitim danismaligi hizmeti sunmaktadir.

United Towers & Dünya Dilleri Merkezi Partnerligi ile Rusya’ da Dil Egitimi

Her nasil ki Ingilizce Avustralya, Amerika ve Ingiltere dil okullari ile ögreniliyorsa, Rusça da Rusya dil okullari ile ögrenilir. Günümüzde en çok konusulan dillerden biri de Rusça’dir.

Rusya’nin yanisira Türk Cumhuriyetleri, Ukrayna ve diger birçok ülkede yaygin olarak konusulan ve Türkiye’de de gittikçe popülerlik kazanan bir dildir.

Bunun temel sebebi Türkiye’nin Ruslar tarafindan turizm açisindan en popüler ülke olmasi ve bundan dolayi her yil çok sayida Rus Turistin ülkemizi tercih etmesidir. Özellikle turizm sektöründe Ingilizce’den sonra Rusça en önemli dildir.

Bu yüzden yurtdisi egitim sürecinde Rusya’da dil okulu programlarina katilan Türk ögrencilerin sayisi her geçen gün artmaktadir. Rusya’da dil okullarinda Rusça dil egitimi alan ve Türkiye’ye dönen ögrenciler Türk – Rus sirketlerinde aranilan elemanlar olarak görev almaktadirlar.

Bunun yani sira komsumuz olarak Rusya’yla olumlu yönde ilerleyen ticari ve siyasi iliskilerimiz düsünüldügünde ticaret sektöründe ve siyasi alanda iyi bir is bulabilmek isteyenlere birçok kapiyi açacaktir Rusça bilmek.

Ayni zamanda 60 farkli etnik grubun bir arada yasadigi Rusya’da farkli kültürleri tanimak da ögrencilere ekstra bir avantaj saglayacaktir. Ve soguk bir ülke olmasina ragmen Rusya gezip görmeye deger birçok güzellige sahiptir.

Rusya’da Rusça Ögrenin

Rusya dil okullari uzman dil egitmenleri, dil laboratuarlari ve daha etki dil ögretimi için kullanilan materyallerle dil egitimi veriyor. Bu sayede yeni bir dil ögrenirken daha kalici ve çabuk ögrenme yöntemleriyle Rusya’da dil okulu egitimlerinizde ögrendiklerinizi daha saglam bir zemine oturtacaksiniz. Bu özellikleri ile Rusya’da dil egitimi tercih edilen yurtdisinda dil egitimi programlari arasinda yerini alir.

Türkler Rusça’yi Çabuk Ögreniyor

Yapilan arastirmalara göre Türkler Rusçayi yaklasik olarak 4 - 5 ay içerisinde ögreniyor. Rusya’da dil okuluna be kadar süre boyunca katilmak istediginizi istek ve ihtiyaçlariniza göre belirleyebilirsiniz. Genelde 2 hafta ile 1 yil arasi degisen sürelerde dil okullari programlari uygulanir. Ve çogu Rusya’da dil okulu programlarina yil boyunca kayit yaptirilabilir. Gramer, yazma ve konusma içerikli programlar ayarlanir.

Türkiye ile Rusya Arasinda 30 Günü Geçmeyen Ziyaretlerde Vize Uygulamasi Kaldirildi

Rusya’da dil okulu programlarina katilan ögrenciler diger ülkelerde yurtdisi egitim alan ögrencilerden vize konusunda daha sanslilar. Çünkü Türkiye ile Rusya arasinda 90 gün içinde 30 günü geçmeyen giris çikislarda vize uygulamasi kaldirildi. Artik Türk vatandaslar Rusya’da bu süre kapsamindaki ziyaretleri için vize almak zorunda kalmayacak.

Siz Rusya’da dil okulu egitimi alirken aileniz ve arkadaslariniz sizi vize almaya ugrasmadan ziyaret edebilecek. Siz de ayni sekilde Rusya’da dil okulu egitimi için bulundugunuz süre boyunca dilediginiz zaman vize prosedürleriyle ugrasmak zorunda kalmadan Türkiye’ye gelip gidebileceksiniz. Vize uygulamasinin kalkmasinin en önemli avantaji, internette uygulanan bilet kampanyalarini degerlendirebilmektir.

Bazen o kadar ucuz fiyatlara uçak bileti fiyatlarina rastlarsiniz fakat satin almakta hep bir tereddüt yasarsiniz çünkü vize islemlerinin ne kadar sürecegini bilemezsiniz ve bu yüzden de net bir tarihe bilet alamazsiniz. Türkiye ile vize uygulamasi olmayan ülkelerde böyle bir engeliniz yoktur.

Dolayisiyla siz Rusya’da dil okulu egitimi alirken aileniz, arkadaslariniz sizi Rusya’da, siz onlari Türkiye’de istediginiz zaman ziyaret edebilirsiniz. Bu kolaylik diger yurtdisi dil okullari programlarinin çogunda bulunmuyor.

Rusya’da Dil Okulu Merkezleri

Rusya’da dil okulu egitimi alabileceginiz baslica ülkeler: Moskova, St. Petersburg, Kazan’dir. Rusça’nin yani sira Ukrayna’da Rusça dil egitimi alabilirsiniz. Ukrayna’da dil okulu egitimi alabileceginiz merkezler Odesa ve Kiev etrafinda toplanmistir. Yurtdisinda Rusça egitimi denince Rusyada dil okullarinda sonra akla Ukrayna dil okullari gelir.

Rusya’da Dil Okulu Maliyetleri ve Konaklama

Rusya’da dil okulu programlari baslangiç seviyesinden advanced yani uzmanlik seviyesine kadar asamali olarak hazirlanmistir. Genelde 2 hafta ile 1 yil arasi düzenlenen programlarda Rusya’da dil okulu egitimleri alinir. Yapilan arastirmalar Türkler’in is Rusçasi yani ticari Rusya’yi yaklasik 5 ayda ögrendiklerini gösteriyor.

Fakat hangi seviyede bir Rusça dil egitimi almak istediginize siz karar vereceginiz için bu süreleri uzatip kisaltmak sizin insiyatifinizdedir. Rusya’da dil okulu egitimi aldiginiz süre boyunca yurtlarda, aile yaninda, otellerde, özel dairelerde ve evlerde konaklayabilirsiniz.

Yetkili mercilerce denetlenen homestay yani aile yani konaklama bir çok ögrencinin en çok tercih ettigi konaklama sekli olmaktadir. Bu sayede  yurtdisi egitim sürecini Rusya’da dil okullari ile degerlendirenler Rus kültürünü ve yasayis biçimini daha yakindan tanima imkani bulurlar.

Yurtdisinda egitim sürecinizin herhangi bir asamasinda Rusya’da dil okulu seçenegini degerlendirmek isterseniz bölge yurtdisi egitim danismanligi ofislerimize gelip ücretsiz danismanlik hizmetlerimizden faydalanmaniz yarariniza olacaktir.

RuscaKurslari.com © 2009 Tüm haklari saklidir.  I  Site en iyi 1024x768 piksel çözünürlükte ve Internet Explorer’da çalisir.  I  Bagdat Caddesi Saskinbakkal Kadiköy Atasehir  I  Tasarim: Webimbenim

Ingilizce Kursu - Almanca Kursu - Rusça Kursu - Ispanyolca Kursu - Fransizca Kursu - TOEFL Kursu - IELTS Kursu